“Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq hava limanlarında əcnəbilərə və vətəndaşlığı olmayan şəxslərə viza verilməsi prosedurunun təkmilləşdirilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 31.01.2018-ci il tarixli, 1803 nömrəli Fərmanı ilə Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq hava limanlarında viza verilməsi prosedurunda edilmiş dəyişikliklər barədə məlumat
2018-ci ilin 15 may tarixindən etibarən Azərbaycan Respublikasının qanunlarında, Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin aktlarında və Azərbaycan Respublikasının dövlətlərarası və ya hökumətlərarası müqavilələrdə nəzərdə tutulmuş hallarda əcnəbilərə və vətəndaşlığı olmayan şəxslərə Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq hava limanlarında vizaların verilməsi “ASAN Viza” sistemi vasitəsilə elektron qaydada həyata keçiriləcəkdir.
Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq hava limanlarında vizaların “ASAN Viza” sistemi vasitəsilə verilməsi, habelə viza ilə əlaqədar ödənişlərin “ASAN ödəniş” sistemi vasitəsilə həyata keçirilməsi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi tərəfindən təmin ediləcəkdir.

Information on changes in the process of issuing visas at the international airports of the Republic of Azerbaijan in accordance with the Order of the President of the Republic of Azerbaijan dated on January 31, 2018, # 1803 “On improvement of the process of issuing visas to the foreigners and stateless persons at the international airports of the Republic of Azerbaijan”
Starting from May 15, 2018 the issuance of visas to the foreigners and stateless persons at the international airports of the Republic of Azerbaijan, in cases defined in the laws of the Republic of Azerbaijan, legal acts of the President of the Republic of Azerbaijan, and interstate and intergovernmental agreements of the Republic of Azerbaijan will be fulfilled electronically through the “ASAN Visa” system.
The issuance of the visas at the international airports of the Republic of Azerbaijan through “ASAN Visa” system, as well as the processing of all payment related to visas via “ASAN payment” system will be provided by the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.