Mətbuat şərhi 07 noyabr 2025
2025-ci il 6 noyabr tarixində Azərbaycanın Hindistandakı Səfirliyi tərəfindən paytaxt Nyu-Dehli şəhərində mədəni tədbir təşkil edilib.
“Mədəni müxtəliflik: Azərbaycanın təkrarolunmaz incəsənətini, zəngin tarixini və ləziz dadlarını kəşf edin” mövzusunda keçirilən tədbirdə Nyu-Dehlidə akkreditə olunmuş səfirlərin həyat yoldaşları, qadın diplomatlar, sosial sahədə fəal olan qadın təşkilatlarının nümayəndələri iştirak ediblər.
Tədbir çərçivəsində ölkəmizin tarixi, təbiəti, mədəniyyəti, incəsənəti, arxitekturası, turizmi, multikulturalizm ənənələrinə həsr olunmuş video çarxlar nümayiş etdirilib, xalq mahnıları və bəstəkar musiqi nümunələri səsləndirilib. Qonaqlara milli mətbəximizin ən çox sevilən yeməkləri, çay və şərablarımız təqdim edilib.
Xalqlar arasında mədəni mübadilənin təşviqi, Azərbaycanın keçdiyi yol və müasir inkişafının Hindistan cəmiyyətində təbliği məqsədini daşıyan bu tədbir iştirakçılar tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb.

A cultural event was organized by the Embassy of Azerbaijan to India in New Delhi on 6 November 2025.
The event themed “Cultural Diversity: Explore Azerbaijan’s Timeless Art, Rich History and Irresistible Flavors” was attended by spouses of New Delhi based ambassadors, women diplomats, and representatives of women organizations active in the social sphere.
The programme featured video materials on Azerbaijan’s history, nature, culture, art, architecture, tourism and multiculturalism traditions, and national folk songs and composers’ music. The guests were presented with the most delightful dishes from Azerbaijan’s traditional cuisine, national tea and wines.
The event aimed at fostering cultural exchange among peoples and promoting Azerbaijan’s past and modern development generated high interest among the attendees.