Mətbuat şərhi 02 avqust 2017
Azərbaycan və Hindistan arasında diplomatik əlaqələrin qurulmasının 25-ci ildönümü münasibətilə 2 avqust 2017-ci ildə Səfirlik tərəfindən Hindistan Beynəlxalq Tədbirlər Mərkəzində tədbir təşkil edilmişdir.
Tədbirdə səfir İ.Hacıyev, Hindistan XİN-in Avrasiya idarəsinin rəisi G.V.Şrinivas, Hindistan-Azərbaycan Dostluq Assosiasiyasının üzvləri çıxış etmiş, iki ölkə arasında əlaqələrin mövcud vəziyyətini yüksək qiymətləndirmiş, gələcəkdə əməkdaşlığın daha da inkişaf etdirilməsinin zərurliyini bildirmişlər.
Tədbirdə Hindistan XİN-in rəsmiləri, diplomatik korpus, Hindistan-Azərbaycan Dostluq Assosiasiyasının üzvləri, ictimaiyyət, təhsil, mədəniyyət, QHT, KİV nümayəndələri, iş adamları iştirak etmişdir.

Press release 02 August 2017
On August 2, 2017 the Embassy of Azerbaiajan held  an event on the occasion the 25th Anniversary of Establishment of Diplomatic Relations between Azerbaijan and İndia at India International Centre, New Delhi.
Mr.İbrahim Hajiyev, the Ambassador of Azerbaijan to İndia,Mr. G.V.Srinivas, Joint Secretary of Eurasia division, MEA, India, the members of İndia-Azerbaijan Friendship Assosiasion appraised the level of relations between two countries, mentioned the need to deepen the cooperation in future.
Officials from Ministry of External Affairs of İndia, diplomatic corps accredited in the country, members of İndia-Azerbaijan Friendship Assosiasion, representatives of public, cultural life of India, mass media attended the event.