Mətbuat şərhi 22 fevral 2024
22-24 fevral 2024-cü il tarixlərində Noida şəhərində yerləşən “İndia Expo Centre” mərkəzində “SATTE 2024” beynəlxalq turizm sərgisi təşkil edildi.
Azərbaycan Respublikasının Dövlət Turizm Agentliyi və Azərbaycan Turizm Bürosunun nümayəndələri, eləcə də yerli turizm şirkətlərinin rəhbərləri ənənəvi olaraq sözügedən tədbirdə iştirak etdilər. Tədbir zamanı 126 kv. metrlik sahədə Azərbaycanın turizm potensialını əks etdirən stend quruldu.
Hindistanlı turistlər və iş adamları arasında turizm məkanı, eləcə də kino, musiqi kliplərinin çəkilişi və toy mərasimlərinin keçirilməsi nöqteyi-nəzərdən Azərbaycanın populyarlığının artdığını nəzərə alaraq stenddə ölkəmizdə turizmin inkişafı sahəsində görülmüş işlər, habelə turizm sahəsində mövcud imkanlar barədə məlumatlar yerləşdirildi.
Tədbir zamanı Azərbaycanın Hindistandakı səfiri Elçin Hüseynli Dövlət Turizm Agentliyi və Azərbaycan Turizm Bürosunun nümayəndələri ilə görüş keçirdi və qardaş Türkiyənin stendini ziyarət etdi.

Press release 22 February 2024
On February 22-24, 2024, the international tourism exhibition "SATTE 2024" was organized at the "India Expo Center" located in the city of Noida.
Representatives of the State Tourism Agency of the Republic of Azerbaijan and the Azerbaijan Tourism Bureau, as well as the heads of local tourism companies, traditionally participated in the said event. During the event, 126 sq. meter area, a stand reflecting Azerbaijan's tourism potential was set up.
Taking into account the increasing popularity of Azerbaijan as a tourist destination among Indian tourists and businessmen, as well as from the point of view of shooting movies, music videos, and holding wedding ceremonies, information was placed on the stand about the work done in the field of tourism development in our country, as well as the available opportunities in the field of tourism.
During the event, Mr. Elchin Huseynli, Ambassador of Azerbaijan to India,  met with representatives of the State Tourism Agency and Azerbaijan Tourism Bureau and visited the stand of brotherly Turkiye.