Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov BMT-nin Fələstinli Qaçqınlara Yardım və İşlərin təşkili üzrə Yaxın Şərq Agentliyinin rəhbəri ilə görüşüb
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov BMT Baş Assambleyasının 72-ci iclası çərçivəsində BMT-nin Fələstinli Qaçqınlara Yardım və İşlərin təşkili üzrə Yaxın Şərq Agentliyinin rəhbəri Pyer Krahenbul ilə görüşdü.
Pyer Krahenbul fələstinli qaçqınlara yardım göstərilməsi ilə bağlı təmsil etdiyi qurumun son dövrləri əhatə edən fəaliyyət istiqamətləri və gələcək planları barəsində məlumat verdi. Görüşdə Azərbaycanın fələstinli qaçqınların həyat şəraitin yaxşılaşdırılmasına və Agentlyin ənənəvi təhsil, səhiyyə və digər proqramlarının gücləndirilməsinə göstərdiyi humanitar dəstəyi yüksək qiymətləndirildi.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the Commissioner-General of the United Nations Relief and Works Agency for Palestine Refugees
Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Pierre Krähenbühl, Commissioner-General of the United Nations Relief and Works Agency for Palestine Refugees in the margins of the 72nd session of the UN General Assembly.
Pierre Krähenbühl provided information on the latest developments and activities, as well as future projects of the Agency regarding Palestinian refugees. At the meeting humanitarian support of Azerbaijan to Agency’s regular projects on education, healthcare and improving the living conditions of Palestinian refugees was commended.
The further prospects of cooperation between the Agency and Azerbaijan were also discussed at the meeting.