Səfirlikdə viza almaq üçün müraciət qaydaları
Azərbaycan Respublikasının Hindistan Respublikasındakı Səfirliyinin konsulluq xidməti 41, Paschimi Marg, Vasant Vihar, New Delhi – 110057 ünvanında yerləşən binasında həyata keçirilir. Hindistan ərazisində Səfirliyin başqa bir məntəqədə nümayəndəliyi, yaxud səlahiyyət verdiyi başqa qurum yoxdur.
Viza üçün müraciət edənlər şəxsən Səfirliyə müraciət etməlidirlər. Əgər hər hansı səbəbdən şəxsin iştriakı mümkün deyilsə, müraciət səlahiyyətli nümayəndə vasitəsilə həyata keçirilə bilər. Bu halda, müraciətçinin səlahiyyətli nümayəndəsi notariat qaydada təsdiq edilmiş sənəd və şəxsiyyətini təsdiq edən sənəd təqdim etməlidir.
Sənədlər poçt yaxud kuryer şirkəti vasitəsilə qəbul edilmir.
Konsulluq xidmətinin iş saatları:
Çərşənbə axşamı və Cümə günləri
Səhər 10.00-12.00 (sənədlərin təqdim edilməsi)
Günortadan sonra 15.00-17.00 (sənədlərin alınması)
Viza müraciətləri adətən 5–10 iş günü ərzində cavablandırılır.
Viza haqqında ümümi məlumat
Vizanın verilməsi üçün tələb olunan sənədlər
Viza rəsmiləşdirilməsi qaydaları
Səfirliyin bank hesabı: RBL Bank LTD, Vasant Vihar Branch
Ünvan: 23, Basant Lok Market, Community Center, Vasant Vihar, New Delhi - 110057
Alan: Embassy of the Republic of Azerbaijan
Hesab nömrəsi: 409001827829
Viza verilməsindən imtina edildikdə şəxs tərəfindən ödənilmiş dövlət rüsumu geri qaytarılmır!
Viza almaq üçün ərizə anket portalı (Qeyd: 25 yanvar 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyi tərəfindən əcnəbi və ya vətəndaşlığı olmayan şəxslərin istifadəsi üçün “Viza almaq üçün ərizə-anket portalı” (www.visaapplication.mfa.gov.az) istifadəyə verilmişdir. Səfirlik yalnız yuxarıda qeyd olunan portal vasitəsilə göndərilən yeni müraciətləri qəbul edir.
Qeyd: Bu portal elektron viza almaq üçün nəzərdə tutulmayıb. Elektron viza müraciəti üçün www.evisa.gov.az saytına daxil olun.

Procedures for applying for a visa at the Embassy
The Consular Service of the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the Republic of India is carried out in the building located at 41, Paschimi Marg, Vasant Vihar, New Delhi - 110057. The Embassy does not have a representative office in any other location or any other authorized institution in the territory of India.
Visa applicants must apply for visa in person at the Embassy. If the applicants participation is not possible for a good reason, the submittion can be made through authorized representative. In this case, the applicant's authorized representative must present notary approved authorisation letter and his identity document.
Documents are not accepted by post or courier company.
Consular Section operates on Tuesday and Friday
Submission of documents: 10:00 a.m. to 12:00 p.m.
Collection of documents: 3:00 p.m. to 5:00 p.m.
Visa process generally takes from 5 to 10 working days.
General information about Visa
Documents required for Visa issuance
Visa processing rules
State fee
Embassy Bank Account: RBL Bank LTD, Vasant Vihar Branch
Address: 23, Basant Lok Market, Community Center, Vasant Vihar, New Delhi - 110057
Beneficiary: Embassy of the Republic of Azerbaijan
Account number: 409001827829
In case visa is refused, the state fee paid by the person is not returnable!
Visa application portal (Note:On January 25, 2023, Ministry of Foreign Affairs of Azerbaijan launched the "Visa application portal" (www.visaapplication.mfa.gov.az) for foreigners or stateless persons who intend to visit the Republic of Azerbaijan. Embassy accepts only new applications submitted via abovementioned portal.
Note: This portal is not designed to obtain electronic visa. Please visit www.evisa.gov.az to apply for electronic visa.