Xaricdə daimi və ya yaşayan vətəndaşların qeydiyyatı
Səfirliyin akkreditə olunduğu ölkələrin səlahiyyətli orqanları tərəfindən verilmiş müvafiq sənəd əsasında bu ölkələrdə daimi və ya müvəqqəti yaşayan Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları Azərbaycan Respublikasının Hindistandakı Səfirliyində uçota alınırlar.
Tələb olunan sənədlər:
- Doldurulmuş uçot vərəqəsi (buradan yüklənə bilər):
Əlavə 1 (daimi yaşayanlar üçün)
Əlavə 2 (müvəqqəti yaşayanlar üçün)
- Uçota alınan vətəndaşın rəngli fotoşəkili (3.5 x 4.5 ölçülü);
- Vətəndaşın pasportunun surəti;
- Vətəndaşın Səfirliyin akkreditə olunduğu ölkələrin birində daimi və ya müvəqqəti yaşamaq icazəsinə malik olmasını təsdiq edən sənəd(lər)in surəti.
Azərbaycan Respublikası vətəndaşlarının konsulluq uçotuna alınması və xarici ölkələrdə haqqı ödənilən əmək fəaliyyəti ilə məşğul olan Azərbaycan Respublikası vətəndaşlarının qeydiyyatı ödənişsiz yerinə yetirilir.
Müraciət forması
Sənədlər tam və düzgün tərtib edildikdən sonra Azərbaycan Respublikasının Hindistandakı Səfirliyinə təqdim edilməlidir.

Citizens of the Republic of Azerbaijan permanently or temporarily residing in the countries where the Embassy is accredited are registered at the Embassy of the Republic of Azerbaijan to India, on the basis of a relevant document issued by the competent authorities of those countries.
Required documents:
• Completed registration form (can be downloaded here)
• Color photograph of the registered citizen (3 x 4 size);
• Copy of passport;
• Copy of document(s) confirming that the citizen has permanent or temporary residence permit in India.
Sstate fee
Consular registration of citizens of the Republic of Azerbaijan and registration of citizens of the Republic of Azerbaijan engaged in paid labor activities in foreign countries is carried out free of charge.
Application form
After the documents are completely and correctly compiled, they should be presented to the Embassy of the Republic of Azerbaijan to India.