No: 01/17, XİN-in Mətbuat xidmətinin açıqlaması
Biz, İstanbulda gecə klublarından birində törədilən və çoxlu sayda insanın ölümünə və yaralanmasına səbəb olan qanlı terror aktını qəti şəkildə pisləyirik. Bu xain terror aktı nəticəsində həyatını itirmiş şəxslərin ailələrinə və qardaş Türkiyə xalqına dərin hüznlə başsağlığı verir, kədərini bölüşür və yaralananların tezliklə şəfa tapmasını diləyirik.
Xain və alçaq terror əməllərini törədənlər heç zaman qardaş Türkiyənin terrorizmə qarşı mübarizədə əzm və qətiyyətini sarsıda bilməzlər.
Biz, qardaş Türkiyə ilə həmrəyliyimizi bir daha vurğulayırıq.
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov həmkarı Mevlüt Çavuşoğluna dərin hüznlə başsağlığı məktubu ünvanlayıb.
Hal - hazırkı məlumata görə yaralananlar sırasında iki nəfər Azərbaycan Respublikası vətəndaşı da müəyyən edilib.
Azərbaycan Respublikasının İstanbuldakı Baş Konsulluğu məsələ ilə əlaqədar Türkiyənin müvafiq dövlət orqanları və vətəndaşlarımızla davamlı təmasdadır.

No: 01/17, Press release by the Ministry of Foreign Affairs
We condemn in strongest terms the bloody terror act perpetrated in in Istanbul, which caused for many deaths and injuries. We convey our heartfelt condolences to the families who lost their loved ones as a result of this treacherous terror act, and the brotherly People and Government of Turkey, share their sorrow and wish speedy recovery to the wounded.
Perpetrators of treacherous and cowardice acts of terrorism can never shake the determination and firmness of brotherly Turkey in the fight against terrorism.
We reiterate our solidarity with brotherly Turkey.
Foreign Minister Elmar Mammadyarov addressed a letter of condolences to his counterpart Mevlüt Çavuşoğlu in this regard.
According to current information, among the wounded two citizen of the Republic of Azerbaijan were also identified.
Consulate General of the Republic of Azerbaijan in Istanbul is in constant contact with Turkey’s relevant state authorities and our citizens.