Prezident İlham Əliyev Banqladeşin Baş Naziri xanım Şeyx Hasinanı qəbul edib VİDEO
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev oktyabrın 26-da Banqladeş Xalq Respublikasının Baş Naziri xanım Şeyx Hasinanı qəbul edib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, Banqladeş Xalq Respublikasının Baş Naziri xanım Şeyx Hasina Qoşulmama Hərəkatının XVIII Zirvə Görüşünün yüksək səviyyədə təşkilinə, həmçinin nümayəndə heyətinə göstərilən qonaqpərvərliyə görə Prezident İlham Əliyevə təşəkkürünü bildirdi.
Dövlətimizin başçısı üzv dövlətlərin yekdil dəstəyi ilə Azərbaycanın Qoşulmama Hərəkatına sədr seçilməsinin ölkəmizə olan yüksək etimadın və hörmətin təzahürü olduğunu vurğuladı.
Görüşdə Qoşulmama Hərəkatının gündəliyində duran məsələlər, həmçinin kənd təsərrüfatı, humanitar, mədəniyyət və digər sahələrdə əməkdaşlıq imkanlarına dair fikir mübadiləsi aparıldı.
Daha sonra Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Banqladeş Xalq Respublikası Hökuməti arasında mədəniyyət sahəsində əməkdaşlıq haqqında Saziş imzalandı.

President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev has received Prime Minister of the People`s Republic of Bangladesh Sheikh Hasina.
Prime Minister of Bangladesh Sheikh Hasina thanked President Ilham Aliyev for the excellent organization of the 18th Summit of the Non-Aligned Movement, as well as the hospitality shown to the delegation.
The head of state noted that the election of Azerbaijan as the chairman of the Non-Aligned Movement with the member states` unanimous support is a manifestation of high confidence in and respect for the country.
The sides exchanged views on the issues on the Non-Aligned Movement agenda, as well as opportunities for cooperation in agricultural, humanitarian, cultural and other areas.
Then the Agreement on Cooperation in the field of culture was signed between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the People`s Republic of Bangladesh.