Səyahət xəbərdarlığı: İran İslam Respublikası
Yanvarın 27-də Bakı vaxtı ilə səhər saat 8:30 radələrində Azərbaycan Respublikasının İrandakı Səfirliyinə qarşı silahlı terror hücumu olub. Terror aktı nəticəsində səfirliyin mühafizə xidmətinin rəhbəri Əsgərov Orxan Rizvan oğlu şəhid olub və iki nəfər yaralanıb.
İran İslam Respublikasındakı qeyri-sabit vəziyyət və ölkəmizin diplomatik nümayəndəliyinə qarşı törədilmiş terror aktı nəzərə alınmaqla, Azərbaycan Respublikası vətəndaşlarına zəruri olmadığı təqdirdə İran İslam Respublikasına səfər etməməyi, səfər edənlərin isə yüksək ehtiyatlılıq nümayiş etdirmələri tövsiyə olunur.
Hal-hazırda İran İslam Respublikasında olan Azərbaycan Respublikası vətəndaşlarına mühafizə və təhlükəsizlik qaydalarına riayət etmələri tövsiyə olunur.
İran İslam Respublikasındakı vətəndaşlarımızın konsulluq və digər müraciətləri üçün Azərbaycan Respublikasının Təbrizdəki Baş Konsulluğu ilə aşağıdakı vasitələrlə əlaqə saxlamaları xahiş olunur:

Travel warning: Islamic Republic of Iran
On January 27, around 8:30 am Baku time, there was an armed terrorist attack against the Embassy of the Republic of Azerbaijan in Iran. As a result of the terrorist act, Mr. Orkhan Rizvan oglu Asgarov, head of the security service of the Embassy, was killed, and two people were injured.
Due to the unstable situation in the Islamic Republic of Iran and the terrorist attack against the diplomatic mission of our country, the citizens of the Republic of Azerbaijan are advised not to visit the Islamic Republic of Iran unless necessary. Those who visit are advised to exercise increased caution.
Citizens of the Republic of Azerbaijan who are currently in the Islamic Republic of Iran are advised to observe safety and security rules.
Citizens of the Republic of Azerbaijan who are currently in the Islamic Republic of Iran can contact the Consulate General of the Republic of Azerbaijan in Tabriz for consular and other inquiries via: