Azərbaycanın Hindistandakı Səfirliyi dekabrın 8-də Nyu-Dehlinin Nehru Parkında keçirilən illik diplomatik xeyriyyə yarmarkasında iştirak edib.
Azərbaycanın dövlət bayrağının nümayiş olunduğu stend digər ölkələrin və təşkilatların stendləri arasında yer alıb. Sərgidə ölkənin zəngin mədəni irsi, tarixi abidələri və ənənəvi mətbəxi vurğulanıb.
Səfirliyin diplomatik və inzibati heyəti və onların ailə üzvləri tərəfindən hazırlanmış Azərbaycan stendi diplomatik korpusun üzvləri və yerli iştirakçıların böyük marağına səbəb olub.
1988-ci ildən təşkil edilən xeyriyyə yarmarkasının məqsədi aztəminatlı ailələr üçün vəsait toplamaq, sağlamlıq imkanları məhdud uşaqların təhsilinə və tibbi xidmətinə dəstək olmaqdır.

Azerbaijan’s Embassy in India participated in the annual diplomatic charity fair held on December 8 in New Delhi’s Nehru Park.
The Embassy reported that Azerbaijan’s booth, prominently featuring the national flag and name, stood among other national and corporate exhibits. The display highlighted the country’s rich cultural heritage, historical artifacts, and traditional cuisine.
Prepared by the Embassy’s diplomatic and administrative staff, along with their families, the Azerbaijani stand garnered significant attention from members of the diplomatic corps and local attendees.
The charity fair, organized since 1988, aims to raise funds for underprivileged families and support the education and medical care of children with disabilities.