2023 Formula 1 Azərbaycan Qran Pri yarışı ilə əlaqədar Azərbaycana gələn xarici qonaqlar üçün viza prosedurlarının sadələşdirilməsi barədə məlumat
Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin Sərəncamına (https://president.az/az/articles/view/59256) uyğun olaraq 2023-cü il Formula 1 Azərbaycan Qran Pri yarışı ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikasına gələn əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər 2023-cü il aprelin 1-dən mayın 15-dək Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq hava limanlarında viza ala bilərlər.
Viza rəsmiləşdirilməsi üçün aşağıdakı sənədlərdən biri tələb olunur:
1. Formula 1 yarışlarının beynəlxalq təşkilatçıları olan “Formula One Management Limited” şirkətinin və Beynəlxalq Avtomobil Federasiyasının müvafiq qaydalarına uyğun olaraq akkreditasiyadan keçməni təsdiq edən akkreditasiya kartı və ya akkreditasiyadan keçməni təsdiq edən digər sənəd;
2. Bakı Şəhər Halqası Əməliyyat Şirkətində akkreditasiyadan keçməni təsdiq edən akkreditasiya kartı;
3. 2023 Formula 1 Azərbaycan Qran Pri yarışına bilet, o cümlədən elektron bilet və ya biletin əldə olunmasını təsdiq edən sənəd;

Information on Visa Procedures for foreign guests traveling to Azerbaijan to attend 2023 Formula 1 Azerbaijan Grand Prix
According to the Decree (https://president.az/az/articles/view/59256) of the President of Azerbaijan all foreign guests traveling to Azerbaijan to attend #AzerbaijanGP are eligible for visa on arrival at the International Airports from April 1 till May 15, 2023!
One of the below-mentioned documents is required to obtain a visa:
1. An accreditation card or other document confirming accreditation in accordance with the relevant rules of “Formula One Management Limited” company and the International Automobile Federation, the international organizers of Formula 1 races.
2. An accreditation card for Baku City Circuit Operations Company.
3. A ticket, including an electronic ticket or a document that confirms obtaining a ticket for 2023 Formula 1 Azerbaijan Grand Prix.