Azərbaycan Respublikasının Hindistan Respublikasındakı Səfirliyi Dehlidə keçirilən Diplomatik İcma Bazar 2024-də iştirak edib
Azərbaycanın Hindistandakı Səfirliyi Dehlidə keçirilən “Diplomatik İcma Bazarı 2024”ə iştirak edib.
Dehlidə fəaliyyət göstərn xarici ölkələrin səfirliklərinin iştirakı ilə Dehli Qadınlar Birliyi Assosiasiyası tərəfindən 1988-ci ildən hər il təşkil edilən tədbirdə Azərbaycanın zəngin mədəniyyətini və kulinariya ləzzətlərini nümayiş etdirilib.
Bazarda əldə edilən bütün gəlirlər Dehli Qadınlar Birliyi Assosiasiyası vasitəsilə aztəminatlı ailələrin dəstəklənməsinə, əlilliyi olan uşaqların təhsil və müalicəsinə yönəldilmişdir.

Embassy of the Republic of Azerbaijan to the Republic of India participated at the Diplomatic Community Bazaar 2024, held in New Delhi
The Embassy of Azerbaijan in India has joined the "Diplomatic Community Bazaar 2024" held in New Delhi.
This annual bazaar, organized annually since 1988 by the Delhi Commonwealth Women's Association with the participation of foreign embassies in the capital, welcomed Azerbaijan’s national stand, showcasing the country`s rich culture and culinary delights.
All proceeds generated at the community bazaar will be directed towards supporting low-income families, and providing education and medical treatment for children with disabilities through the Delhi Commonwealth Women's Association.